ЩОДЕННИК

WEIHNACHTEN



Різдво це особливе свято. Свято тихої сімейної вечері в родинному колі, свято прекрасних емоцій і чудового настрою. В усьому світі, в тому числі і в німецькомовних країнах, Різдво одне з найголовніших свят, до святкування якого готуються заздалегідь. Як і більшість країн, Німеччина святкує Різдво 24 грудня, у Святу ніч. Ввечері більшість сімей обмінюється подарунками - цей звичай називається BESCHERUNG. Пропоную вашій увазі відео, яке коротко, але вдало розповість про основні традиції святкування Різдва.



NEUJAHR

Новий рік одне з улюблених свят у Німеччині. Як і в багатьох інших країнах, всюди відбуваються гучні святкування, а опівночі прихід Нового року вітається феєрверком. У цей день німці багато співають, танцюють і веселяться. Німецькі дітлахи чекають в цей день Санта-Ніколауса. Добрий чарівник приїжджає на маленькому ослику і залишає на підвіконні подарунки та солодощі для дітей. Німецькі господині готують святковий стіл. Традиційні страви на новорічному столі - свинина, тушкована капуста з ковбасками, оладки, печиво і т.д. На столі в цей день обов"язково має бути страва з коропа. За переказами ця риба приносить щастя і достаток у новому році. 



HEILIGE DREI KöNIGE


Для багатьох у Німеччині череда різдвяних свят закінчується 6 січня в День трьох царів. Ялинку, печиво і шоколадні цукерки прибирають. Католики згадують цього дня волхвів: Каспара, Мельхіора і Бальтазара. Три царі мають багато аналогій з православним Водохрещем.



VALENTINSTAG 


14 лютого у всьому світі закохані зізнаються у своїх почуттях і дарують один одному валентинки, шоколадки, сердечка на знак кохання. 14 лютого всі закохані можуть висловити один одному ніжні слова.
А от німці не дуже вписуються в загальне свято. В Німеччині 14 лютого прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння, оскільки Святого Валентина німці вважають не покровителем закоханих, а душевнохворих.


FASCHING (KARNEVAL)




Традиційно щороку наприкінці зими весь християнський світ об'їдається, п'є й веселиться перед початком Великого посту. У нас це називається Масляною, а в Європі - карнавалами. Але традиції багато в чому схожі з нашими.
У Німеччині Масляна припадає на так званий "п'ятий сезон", він починається 11 листопада в 11:00 11 хвилин 11 секунд і триває чотири місяці. Перед пивними весь масляний тиждень стоять солом`яні опудала - нуббелі. Вони беруть на себе "всі тяжкі" гуляк-німців і в останній день карнавалу їх спалюють на вогнищі.
Наймасштабніші карнавали проводяться в Кельні та Дюссельдорфі. Гуляння тут починаються у "бабин четвер" з Жіночого карнавалу. Вбрані і розмальовані жінки штурмують ратушу і зрізають ножицями краватки у чоловіків.
А кульмінація свята припадає на "Скажений" або "рожевий понеділок". В цей день проходить традиційний парад величезних ляльок, які висміюють політиків і злободенні теми.




DER FRAUENTAG





У Німеччині свято 8 березня не має великої популярності, і цього дня вихідний також не роблять. Раніше, коли Німеччина була розділена на дві частини, Східна вітала жінок, а Західна - навіть не чула про таке свято. Сьогодні у деяких засобах масової інформації 8 березня згадують про ,,Міжнародний жіночий день", але тут прийнято вітати жінок у травні на День Матері.


OSTERN


У Німеччині одним з найголовніших свят є Пасха. Називається цей день по-німецьки остерн, що означає схід. Адже бік світла, де сходить сонце, вважався у християн символом воскресіння Ісуса Христа. 
Як і всі католики, німецькомовні країни відраховують дату свята за Григоріанським календарем. Часто вона відрізняється від дати православної Пасхи на 2-3 тижні. Зазвичай католики відзначають її раніше.
Які ж особливості католицької Пасхи у Німеччині існують?
- святкування починається ще в п"ятницю. У храмах проводять траурні меси;
- ввечері у великодню суботу запалюють великі багаття, що символізують закінчення зими;
- у Світле Христове Воскресіння всі жителі Німеччини збираються на святковий сімейний сніданок. А після цього діти шукають розфарбовані яйця і маленькі подаруночки, які заховали напередодні батьки;
- основною святковою стравою в Німеччині є риба. На десерт подають шоколадне печиво та чай;
- одним із символів Великодня є нарциси;
- ще один традиційний елемент цього свята - це великодній вінок з квітів і квітучих гілок. Їх освячують в храмі і прикрашають будинки;
- головним символом цього свята є Великодній кролик. Його можна побачити у вигляді шоколадних фігурок, булочок і печива, м"яких іграшок і малюнків на листівках і серветках.



DER TAG DER ARBEIT (1. MAI)


    Значна частина населення у Німеччині використовує День праці для відпочинку на природі, організовуючи веселі пікніки, якщо дозволяють погодні умови. Здавна унімців перший день травня символізував кінець зимових холодів і прихід теплих днів. В цей день німці величали ,,травневе дерево" - символ оновлення життя, здоров"я, родючості , цвітіння. ,,Травневе дерево" імітував дерев"яний стовп, зроблений з стовбура дерева сосни або берези, прикрашений барвистими стрічками, квітами, фігурами, а також іншими прикрасами. Яскраву стрічкову гаму складали сім кольорів веселки, яка з"являється після дощу і приносить сприятливу погоду для врожаю. І сьогодні така ,,травневі дерева" у німецьких містах і селах урочисто встановлюються на площах і збирають навколо велику кількість глядачів.
    Традиційно біля ,,травневого дерева" відбуваються різні культурно-мистецькі події, тут гуртуються музиканти та танцюристи. Їх запальні виступи підбадьорюють і надихають усіх присутніх.

DER MUTTERTAG


   Слово мама - це найважливіше слово в житті будь-якої людини. Адже мама може завжди зрозуміти свою дитину, подарувати їй свою любов та турботу. 
    У Німеччині день матері з"явився в 1923 році. Його відзначають навесні, як правило в другу неділю травня, так як ця пора року символізує початок життя. Матерям підносять квіти, несподівані сюрпризи та гарячі поцілунки. Дорослі діти обов"язково з"їжджаються до рідної домівки.

DAS ABSCHLUSSFEIER IN DEUTSCHLAND


У Німеччині випускний вечір святкують двічі. Перший раз - це серйозне свято, випускний бал з формальним дрес-кодом, а другий раз - це захід, на якому учні по-дружньому кепкують зі своїх вчителів. До слова, у Німеччині випускникам на офіційному рівні дозволяється вживати алкоголь, оскільки школу там закінчують досить пізно.


PFINGSTEN


У Німеччині перед святом Трійці прийнято наводити порядок у будинках і садах. Німці прикрашають житло вінками з гілок берези, букетами польових квітів. А також влаштовують народні гуляння з катанням на гойдалках і човнах. В сьогоденній Німеччині свято Трійці швише народне ніж церковне свято. Багато молодіжних груп організовують в цей день наметовий табір.


DER ERSTE SCHULTAG

У Німеччині навчальний рік розпочинається у кінці серпня, початку вересня. Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та необхідні для навчання речі. Вже сидячи за партою першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунокі подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.


DER TAG DER DEUTSCHEN EINHEIT


День Німецької єдності - національний день Німеччини, що святкується 3 жовтня та є вихідним днем. Цього дня у 1990 році відбулося об'єднання двох німецьких республік в єдину Федеративну Республіку Німеччину. Зазвичай цього дня проводяться святкові церемонії та фестивалі.

DAS ERNTEDANKFEST

Найбільш поширена назва свята закінчення збирання врожаю у німців - день подяки. Це свято відзначається в католицькій церкві в першу неділю жовтня. В цей день прохлдить особлива служба в церкві. При цьому церкву прикрашають кращими плодами нового врожаю, вінками з пшениці. Овочі, фрукти та злаки освячують та викладають перед вівтарем.




DAS OKTOBERFEST

Октоберфест - найбільший фестиваль пива у світі. Проходить щороку в Мюнхені (з 1810 року) наприкінці вересня - початку жовтня і триває два тижні. 
Свято пива "Октоберфест" являє собою традиційний парад мюнхенських і баварських броварень, а також двотижневий бенкет-гулянку в спеціально-влаштованих на традиційному місці майданчику "Луг Терези" великих шатрах - пивних павільйонах. До різних сортів пива, яке наливають у традиційні кухлі, подають баварські ковбаски, а також солоні крендлі. Відмітною рисою октоберфестівських офіціантів є утримання великого числа кухлів у руках (до 10 в одній руці). Відвідувачів також розважають музикою, співами, народними баварськими танцями, розіграшами та іншми веселощами. 



Немає коментарів: